Alice Barnes ja Alex Dowsett võitsid Briti ajasõidu riiklikel meistrivõistlustel

Sisukord:

Paarisvõit Norfolki tehnilisel rajal. Foto: TDW Sport

Alice Barnes ja Alex Dowsett krooniti Sandringhamis ajasõidu riiklikeks tšempioniteks, mõlemad võitsid tugevaid rivaale – sealhulgas Alice’i puhul oma õde –, et särgid ära võtta.

Meeste võidusõit: Dowsetti kuues võit

Sandringhamis kuninglikul mõisal alustades ja lõpetades suundus meeste 25,9-miiline rada Dockingi lähedal mere poole. See ei sobinud eriti kiiretele aegadele, sisaldas paar väikest lööki ja palju tehnilisi kurve, kuid oli siiski vaba tuultest, mida mõned olid oodanud.

Vaatamata telesaadete puudumisele oli meeste stardileht hulgaliselt kõrgetasemelisi proffe. Nende hulka kuulusid Ian Stannard ja Owain Doull (Team Ineos), Jonathan Dibben (Madison Genesis), Steve Cummings (Dimension Data) ja John Archibald (Ribble Pro Cycling).

Kuna tiitlikaitsja Geraint Thomas oli Tour de France'iks valmistunud, jäi Alex Dowsett ja Harry Tanfield (Katusha-Alpecin) kõige kõrgem alt kaitstud sõitjateks.

Kuna avaldatud ajad olid kogu pärastlõuna lähenenud alla 50 minuti piirile, oli Cummings esimene, kes alla läks. 2017. aasta topelttšempioni tõrjus aga silmapilkselt välja Archibald, kes tagas endale selle käigus vähem alt poodiumikoha.

See jättis vaid meeskonnakaaslased Dowsetti ja seejärel Tanfieldi lõpetama. Esimesena hiilis Dowsett 6,8 sekundiga Archibaldi ees. Kuna praegu on kursil ainult Tanfield, Dowsetti aeg 49:25 tuli ja läks, tagades Essexist pärit mehele hämmastava kuuenda rahvusliku meistritiitli võidu.

Kuna Tanfield jäi lõpuks esikümnest väljapoole, jäi see hõbeda Archibaldile ja pronksi Cummingsile.

Naistejooks: õed Barnes vahetavad särki

Võttes läbi lühema 17-miilise raja, meelitas naiste võistlus sõitjaid, sealhulgas Sarah Storey (Storey Racing), Elizabeth Banks (Bigla), Katie Archibald ja Neah Evans (Team Huub), Hayley Simmonds (BTC City Ljubljana), koos õdede Hannah ja Alice Barnesiga (Canyon-Sram) pääsesid stardijoonele.

Nagu meeste võistlusel, läksid viimasena teele kaks meeskonnakaaslast. Antud juhul õed-vennad ja sarnased lemmikud Hannah ja Alice Barnes.

Kui võistlus jõudis haripunkti, istus Simmonds kuumal istmel ja finišisse jäid vaid õed Barnes. See tähendab, et BTC City Ljubljana sõitjale oli medal garanteeritud, ta vajus ühe koha võrra tagasi, kui Alice Barnes kihutas koju 14,909 sekundit oma ajast ees.

Nii jäi ainult Hannah lõpetada. Meistrisärki otsides suutis ta sedapuhku saada vaid kolmanda kiireima ajaga. Lõpuks lõpetas õe taga 32 sekundit ja Simmondsist 15 sekundit.

Selgitades oma sõitu pärast õe vabastatud tšempionisärki tõmblukuga sulgemist, selgitas Alice: „Ma olin kurb, et sain sel nädalal Euroopa mängudel kaks neljandat kohta. Tahtsin selle siin tasa teha.

'Ma ei näinud kursust kuni täna hommikuni. Jälgisin üht U23 poissi ringi ja sain sellest võistlustempos aimu. Ma olen tõesti õnnelik… ma ei jõua ära oodata, millal saan oma nahakostüümi kätte.’