Pole täiuslik, kuid piisav alt lähedal': Dan Evans võidab Hill Climb Champsi; Naiste tiitli võitis Jocelin Lowden

Sisukord:

Dan Evans ja Jocelin Lowden tegid Briti riikliku mäkketõusu meistrivõistluste võitmiseks ülekaaluk alt esituse. Foto: Craig Zadoroznyj

Dan Evans ja Jocelin Lowden tegid Hedley Hillil domineerivad esitused, et võita meeste ja naiste Briti riikliku mäkketõusu meistrivõistlused.

Mõlemad suutsid täita oma võistluseelseid arveid, et võita pühapäeval Northumberlandis tiitlid.

Võttes oma teise riigi tiitli, suutis Evans edestada tiitlikaitsja Adam Kenway teiseks viie sekundiga ajaga 3:54:3.

Evansi määratud alla nelja minuti aeg suutis praegusest Strava KOM-ist 15 sekundit maha võtta.

Meeste poodiumile jõudis Kieran Savage, kes 20-aastaselt tegi muljetavaldava sõidu, et tõrjuda mõned võistluseelsed favoriidid kolmandaks.

Sõites 11-28 tagumise kassetiga 44 ühekordse ketikomplektiga, ütles Evans Cyclistile, et vaatamata sellele, et tema tempo ei vastanud plaanipärasele, suutis ta siiski veenv alt alistada teiseks tulnud Kenway.

'Esimesel minutil püüdsin oma jõupingutusi kaane all hoida, kuid see ebaõnnestus haled alt. Olen sel aastal Adamiga sõitnud neli korda viiesekundilise võidumarginaaliga,“ütles Evans.

'Minu tempo ei olnud täiuslik, kuid piisav alt lähedal. Loodan jõule ja hoogule ning tõus ei olnud tavaliste mäetõusustandardite järgi järsk.'

Naiste arvestuses jätkas Jocelin Lowden oma rikkalikku vormisoont kuuenda järjestikuse mäevõiduga, millega saavutas oma ajaloo esimese rahvusliku tiitli.

Seadistades aja 4:53:4, suutis Lowden ületada üllatava teise koha Mary Wilkinsoni ühesekundilise võidumarginaaliga.

Mulvandava esitusega suutis mitmekordne ajasõidu meister ja profirattur Hayley Simmonds tõusta poodiumile, kahe sekundi kaugusel Lowdenist.

Juunioride arvestuses võitsid meeste ja naiste tiitlid George Kimber ja Corinne Side.