Froome sai endale kollase särgi, kui Maciej Bodnar võitis Tour de France 2017 20. etapil ajasõidu

Sisukord:

Maciej Bodnar Bora Hansgrohest võidab TT, samas kui Froome näitab oma fantastilist ajasõiduvormi, püüdes peaaegu Bardet

Chris Froome Team Sky-st on fännid vaimustanud, saavutades kollase särgi fanastilise kolmanda koha viimasel ajasõidul enne homsel viimasel etapil Pariisi naasmist. Vabandades väga ebatavalist sündmuste pööret või tõsist õnnetust homsel etapil, on Froome kindlustanud oma neljanda Tour de France'i võidu.

Froome saavutas kolmanda koha, 6 sekundit maha muljetavaldava Maciej Bodnarist, näidates tugevust esimesest jaotusest, kus ta jäi Kwiatkowski kiireimast ajast maha vaid 2 sekundit, ning tõenäoliselt negatiivse vahega näis juba üldvõidu jaoks tugev.

Ta ei saanud sellest päris kinni, kuid pühendas palju aega Rigoberto Uranile ja Romain Bardetile. Bardet hoidis just GC-s oma poodiumikohta, kuid saavutas üldfinišis 2. koha Urani tugeva TT-soorituse tõttu.

Kuidas lava arenes

See nägi välja nagu ajasõidu spetsialistide lava, tasase linnaprofiiliga, mida katkestas ainult üks lühike järsk Notre-Dame de la Garde'i kaldtee, umbes 11% 780 meetri kohta.

Kuna Tony Martin (Team Katusha) alustas oma madala üldise klassifikatsiooni positsiooni tõttu järjekorda varakult, eeldati, et ta määrab ära löömise aja. Temast eespool olid tõsised kandidaadid Taylor Phinney (Cannondale-Drapac) ja Maciej Bodnar meeskonnast Bora Hansgrohe.

Taylor Phinney rõõmustas fänne varajase tugeva ajaga 29 minutit ja 21 sekundit, et teha järgmiste sõitjate jaoks päeva esimene tõsine sihtmärk.

Ei kulunud kaua aega, kui Maciej Bodnar võttis Phinneyst üle minuti, et määrata 28,15 võitmiseks näiv aeg – muljetavaldav keskmine kiirus 47,8 km/h.

Tony Martin ei suutnud seda paremini teha. Ta tuli alles 10 minutit hiljem ajaga 28.29, mis on 14 sekundit Bodnari ajast vähem, mis on teise koha jaoks piisav alt hea.

Michal Kwiatowski pakkus tõsist elevust, kui saavutas etapi kolmest ajakontrollist esimesel kiireima aja, kuid tuli purustav alt 1 sekundi võrra aeglasem alt kui Bodnar.

Nii oli ka pettumus päeva lemmiku Primoz Roglici (LottoNL-Jumbo) suhtes, kes pidi enne põhitõusu jalgratast vahetama, mis tähendab, et ta saavutas 10. koha, keda suured nimed kindlasti veel välja tõrjuvad. alusta.

Sellega hakkasid BC kandidaadid teele asuma, täpselt siis, kui Warren Barguilile omistati kogu Touri võitlusvõime auhind, ja põnevus algas.

Vastu kella

Alberto Contadori esituse tõttu olid lootused suured ja ta avaldas muljet kiire vaheajaga, mis oli Kwiatkowski kiireimast vaid 13 sekundit vähem.

Kui Romain Bardet (Ag2R-La Mondial) vahetult pärast kella 17.00 alustas, oli Orange Velodrome'i kohin kõrvulukustav, kuid kui Froome mõni minut hiljem alustas, oli kurvastamine rohkem kuulda. Kui sõitjate vahel oli 23 sekundit, lõid kired üle pea.

Froome saavutas muljetavaldava reisikiiruse 53 km/h ja tundus oma aerodünaamilises asendis mugav, täpselt samal ajal kui Quintana saavutas pettumust valmistaval 27. positsioonil. Aru oli samamoodi hädas ka esimesel ajakontrollil, 38 sekundit Kwiatkowskist maha.

Contador hoidis oma marginaali, saavutades 5. koha ajaga 28,36 21 sekundiga Bodnarist, mis on muljetavaldav, kuid mitte piisav, et teda GC-s märkimisväärselt tõusta.

Bardet läbis esimese ajakontrolli kahjuks tempost, 42 sekundit Kwiatkowskist maha ja kaotas juba üldarvestuses oma 2. koha. Seevastu Froome tuli esimesest kontrollist üle vaid 2 sekundit eduseisust maha, andes prantslasele kopsaka varu.

Notre-Dame de la Garde'i peatõusul näis Bardet desorienteeritud ja ebastabiilne ning Froome jälgis teda silmapiiril. Bardet ületas 2. kontrolli 42. kohal, kusjuures Froome jäi päeva kiireimast ajast maha vaid 3 sekundit – Bardet edestades 43 sekundit.

Varsti pärast seda jõudis Aru finišisse 1.16 Bodnarist, sest Rigoberto Uranil oli südamelöök kerge põrke vastu tõkkeid, millest ta muljetavaldav alt taastus, saavutades 8. koha ja tõustes GC üldarvestuses kõrgemale.

Froome näis olevat täiesti võimeline püüdma Bardet'd viimasel sirgel staadioni suunas, kusjuures prantslane vajus viimasele kilomeetrile.

Froome ei saanud prantslast päris kinni, kuid tabas finišis staadionilt maitsetuid hoope.

Bardet oli hädas jooneni ja püsis GC poodiumil vaid ühe sekundiga, kuna Urani tugev esitus lükkas ta teiselt koh alt maha.

Tour de France 2017: 20. etapp, Marseille - Marseille (22,5 km, ITT), tulemus

1. Maciej Bodnar (pool) Bora-Hansgrohe, kell 28:15

2. Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky, kell 0:01

3. Christopher Froome (GBr) Team Sky, kell 0:06

4. Tony Martin (saksa) Katusha-Alpecin, kell 0:14

5. Daryl Impey (RSA) Orica-Scott, kell 0:20

6. Alberto Contador (Esp) Trek-Segafredo, kell 0:21

7. Nikias Arndt (Saksa) Team Sunweb, kell 0:28