Sisukord:

GC rivaalid jäid vihma käes vedelema, kui kaitsev tšempion sai kollaseks koos domineeriva ronimisnäidikuga

Aitäh, Tadej. Kohe kui me kahtleme, kas see on olnud kõigi aegade suurim Tour de France'i avanädal, ähvardab ohjeldamatu Pogacar kogu võistluse kaks nädalat varem lõpetada.

Selline oli sloveenlase ülemvõim esimesel märjal ja pungil päeval mägedes. Ta ei võitnud 8. etappi – see au langes Dylan Teunsile Bahrain Victoriouse teistkordsel edul järjest –, kuid ta pühendas nii palju aega oma oletatavatele GC-rivaalidele, et on raske näha kedagi teist poodiumi kõrgeimal kohal seismas. Pariis, hoolimata tervelt kaks nädalat kestvast võidusõidust.

Kahju tekitati 1st kategooria Col de Romme tipu lähedal 30 km kaugusel finišist, seejärel tugevdati ja suurendati Col de la Colombiere'il enne allamäge. Le Grand-Bornand.

Pogacar lõpetas 151 km pikkuse etapi neljandana, Teunsist 49 sekundiga ja teistest lahkulöönud Ion Izagirre'ist (Astana) ja Michael Woodsist (Israel Start-Up Nation) tagapool.

Kuid oluline oli ajavahe Pogacari taga. Simon Yates kaotas 2 minutit. Jonas Vingegaard, Richard Carapaz, Aleksei Lutsenko, Rigoberto Uran ja Enric Mas olid koos tagaajamisgrupist, kõik 3:20 Pogacari taga.

Se alt läks asi ainult hullemaks. Nairo Quintana kaotas ligi 8 minutit; Julian Alaphilippe ja Richie Porte kaotasid 18 minutit; Vincenzo Nibali ja kollane särk Mathieu van der Poel 21 minutit.

Geraint Thomas ja Primoz Roglic? 35 minutit. Ilmselgelt on mõlemad näinud oma Touri väljavaateid rikkunud võistluse varasemate avariide tagajärjed. Roglic otsustas mitte alustada 9. etappi, järjekordset rasket mäeetappi, mis lõppes tipufinišiga.

Aga see oli Pogacari päev. Teda võidakse pidada spordi tulevikuks, kuid siiani on tema 2021. aasta Tour de France olnud peaaegu täiuslik domineerimise demonstratsioon, mida oleme näinud ainult Touri legendidelt nende hiilguses: domineerige avasõidul, seejärel tehke. avaldus esimesel mäeetapil.