Education Firsti Lachlan Morton saavutas Three Peaksi cyclocrossi võistlusel neljanda

Sisukord:

WorldTour pro veereb nelja minutiga alla Three Peaksi ja 12-kordse võitja Rob Jebbi

WorldTour professionaal Lachlan Morton saavutas nädalavahetusel Yorkshire'is toimunud Three Peaks Cyclocrossi võistlusel neljanda koha. 27-aastane mees veeres üle finišijoone Helwith Bridge'il, Settle'ist põhja pool, neljandal kohal, võitjast ja Three Peaksi rattakrossi legendist Rob Jebbist nelja minuti kaugusel.

Jebb võitis oma karjääri 12. Three Peaksi võidu ja esimese tiitli pärast 2014. aastat, mis tagas talle võidu ka üle 40-aastaste meesveteranide kategoorias. Ta võitis kaast Three Peaksi legendi Nick Craigi 30-sekundilise vahega, et takistada Scott-UK ratturil neljandat tiitlit.

Teisel päeval saavutas Craig esimesena ka üle 50-aastaste meesveteranide kategoorias.

Nii Jebbi kui Craigi tulemused tõestasid, et kohalikud teadmised ja karm kogemus olid Three Peaksi keerulisel maastikul kasulikumad kui WorldTouri vatid.

Iga-aastane cyclocrossi võistlus, Three Peaks läbib 61 km pikkuse võidusõidu kolmel Yorkshire Dalesi mäel.

Võistlus tõuseb Whernside'i tippu enne Ingleborough' haripunkti ja seejärel Pen-Y-Ghenti enne viimast sõitu koju Helwith Bridge'il.

Teel jaguneb rada 28 km maanteeks, 33 km katmata pinnaseks ja viimaseks 8 km sõidukõlbmatuks maastikuks – olenev alt ratta käsitsemisvõimest –, mis sunnib võistlejaid rattaga jooksma.

The Education First sõitja sõitis Ühendkuningriigis maastikuvõistlusel osana oma meeskonna alternatiivsest kalendrist, mis on algatus professionaalsetele maanteesõitjatele, et võistelda mitmel võistlussarjal väljaspool oma tavapärast kalendrit.

Siiani on Morton võistelnud Dirty Kanza, GBDuro ja Colorado Traili võistlusel.