Simon Yates hoiab Maglia Rosat, kui Rohan Dennis võidab Giro 16. etapil TT

Sisukord:

Simon Yatesi fantastiline pingutus aitas tal tõrjuda Giro suure väljakutse, kui Dennis võidab tugeva üldvõidu

Rohan Dennis BMC Racingust võitis Giro d'Italia 16. etapil Rovertos toimunud 34,5 km individuaalsel sõidul aja 40,00 ja keskmise kiirusega 51,3 kmh, samas kui see oli dramaatiline võistlus. sest Maglia Rosa järgnes tema selja taha, kus Briti võidusõidu liider Simon Yates säilitas oma üldjuhti.

Yates läks ajasõidule 2 minuti 11 sekundilise eduga Tom Dumoulini ees, kes oli üldarvestuses 2. kohal. Virtuaalne matemaatika oli täies jõus, kui kommentaatorid püüdsid välja mõelda, kas ta jätab oma Maglia Rosa alles.

Simon Yatesi üllatav alt tugev esitus ajaga 41.37, mis tähendas, et vaatamata Dumoulini väga tugevale poodiumile, hoidis Yates oma eduseisu. Kuigi vahe Yatesi ja Dumoulini vahel vähenes oluliselt, 1 minutile 18 sekundile.

Dumoulin saavutas üldarvestuses 3. koha, 22 sekundi kaugusel Rohan Dennisist ja 13 sekundiga Chris Froome'i ees, kes tõusis GC edetabelis 4. kohale, kuid ei suutnud Simon Yatesi üldjuhti mõlkida.

Kuidas ajasõit arenes

Tony Martin saavutas Giro d'Italia 16. etapil Trentost Rovertosse väga muljetavaldava varajase aja, 40 minutit 13 sekundit, keskmiselt 51,2 km/h.

Paistis, et aeg püsib päeva edetabeli tipus, kuid enam kui tund enne viimaste sõitjate finišisse jõudmist olid kõik võimalused tingimuste muutmiseks ja ka kõrgete kirgede jaoks. panustab üldklassifikatsiooni kandidaate väljaku tagaosas.

Üllatustulemus tuli Fabio Arult, kes vaatamata ajalooliselt vähesele ajasõiduvormile saavutas finišihetkel kolmanda koha ajaga 40.37, keskmiselt 51 km/h ja vaid 23 sekundit vähem kui viies. TT-aja maailmameister Tony Martin.

Froome jõudis Martinile esimest korda 12 km kaugusele 24 sekundiga, andes varakult märku, et täna ei ole tema päev etapivõidu jaoks.

Dennis seadis varsti pärast seda oma villimisajaks 40.00, mis osutub liiga kiireks, et GC kandidaati seda võrrelda. Pärast seda oli võidujooks maglia rosa pärast.

12,7 km pikkusel ajakontrollil registreeris Dumoulin Martiniga võrdse aja, kuid jäi Rohan Dennisist maha 17 sekundit, mis viitab sellele, et ta on sel päeval poodiumikohal ja see on tema suur võimalus Giro üldvõiduks.

Samas üllatas Yates kõiki esimesel jaotamisel Dennisist vaid 38 sekundiga ja Dumoulinist vaid 21 sekundiga, hoides ta virtuaalses liidrisärgis, kui ta peaks tempot säilitama.

Thibault Pinault kaotas kahjuks raja jooksul oluliselt aega ja oli teise ajakontrolliga kaotanud Dennisele üle 2 minuti. Lõpuks jäi ta võitjast maha 3 minutit 19 sekundit, mille tulemusel jäi ta üldarvestuse poodiumilt välja.

Froome saavutas ajaga 40,35, keskmise kiirusega 50,5 km/h, mis viitab suurepäraselt teostatud negatiivsele jaotusele võistluse viimasel poolel ja hoidis teda üldpoodiumikoha käeulatuses.

Vastu kella

Dumoulin saavutas teise vaheaja kontrolli ajaga 29,56 ja keskmise kiirusega 51,3 km/h, hoides teda üldarvestuses esikolmikus.

Yates kaotas märkimisväärselt aega raja ühes tehnilisemas kurvis, kus ta pidi kukkumise vältimiseks tugev alt pidurdama. Teise ajakontrolli läbis ta 30.44, Rohan Dennise ajast 1.07 tagapool, kuid siiski Maglia Rosa käeulatuses.

Dumoulin saavutas üldarvestuses 3. koha, 22 sekundit maha Rohan Dennisist keskmise kiirusega 51,3 km/h, ja Yates pidi teda roosa särgi pärast finišisse jälitama.

Simon Yates tegi finišisse fantastilise ja emotsiooniderohke jooksu, üllatades paljusid kommentaatoreid ajaga 41.37, mis on tublisti võistluse tugevamate ajasõitjate seas ning säilitas oma edumaa üldarvestuses 1 minuti ja 18 sekundiga.

Ta ütles ülaosas olevate uute marginaalide kohta, et "Fännide kahjuks sõidan ma pärast võistlust palju rohkem kaitsv alt". Kui jäänud on kaks suurt mäeetappi, pole tema võit kindel, kuid tõenäoliselt jääb ta Rooma üldarvestuse esikoha favoriidiks.