Vaadake Ed Laveracki uskumatut National Hill Climbi võitu Stravas

Sisukord:

Noor waleslane hoidis 5,5 km Haytori tõusul võimas 7,25 w/kg

Noor waleslane Ed Laverack võitis eelmisel pühapäeval Devonis Haytoris oma esimese Briti mäkketõusu rahvusliku meistritiitli. 25-aastane profirattur saavutas 5,5 km pikkusel tõusul ületamatu aja 11 minutit 37 sekundit, et näha mugav alt Paul Double Velo Club Ventast 9 sekundiga. Kolmandaks tulnud AreoCoachi Richard Bussell jäi 29 sekundi kaugusele.

Laverack, kes sõidab kontinentaalse taseme SwiftCarbon Pro Cycling meeskonnas, avaldas külmades, kuid kuivades tingimustes muljet, et võita tiitel ja parandada ka 2018. aastal püstitatud rajarekordit.

Laverack purustas 2018. aastal 39-aastase Haytor Hill Climbi rekordi ajaga 12 minutit 24 sekundit. Nädalavahetusel ületas waleslane seda eelmist parimat aega veel 47 sekundiga.

See oli rekordite kukkumise päev, sest Hayley Simmonds purustas ka naiste raja rekordi 45 sekundiga, mis talle juba kuulus, ning lõpetas ajaga 14 minutit 17 sekundit.

See oli tipptasemel esitus Llanellis sündinud Laverackilt, kes on sellest ajast peale oma sõitu Straval jaganud.

Pilt
Pilt

Hill Climb Nationalsi tavapärasest pikem tõus, Laverack suutis 5,5 km pikkuse 6-protsendilise tõusu keskmise kiirusega 26,5 km/h säilitada kurnavad 428 vatti. Väidetava kaaluga 59 kg tähendas see, et ta pidas kogu sõidu jooksul 7,25 w/kg.

Mõõdetud jõudluses pidas Laverack vastu kiusatusele minna liiga kõvasti, tema võimsus jäi suurema osa tõusust umbes 450 W juurde, enne kui tõusis viimasel 500 meetril 500 W-ni.

Laveracki kadents oli samuti suhteliselt madal sellise pika tõusu kohta, keskmiselt 93 pööret minutis.

Kui tõusu sees allamäge lõigud, ületas Laverackil harva isegi 50 km/h, mis kindlasti aitas 26 km/h keskmist kiirust kallutada.

Ei ole üllatav, et koos rajarekordiga tuli Strava KOM (tõeline auhind), kuna Laverack määras lõigul nimega 'Haytor official HC' aja 11 minutit 27 sekundit.

See oli üks 20 kroonist, mille noormees võitis päeval oma uue sinise, valge ja punase triibulise kampsuni kõrval, kes oli võidule alandlik: 'Täitis plaani. Olid head jalad. Suurepärane toetus rahvahulg alt ja võrgus. Tore, et sain töö lõpetada.'