Tom Pidcock on üllatunud, et sai tsüklokrossis maailma paremuselt teiseks

Sisukord:

20-aastane noormees saavutas cyclocrossi eliidi maailmameistrivõistlustel Mathieu van der Poeli järel teise koha

Tom Pidcock on väljendanud oma vapustust, et sai pärast maailmameistrivõistlustel Mathieu van der Poeli järel hõbeda saavutamist "maailma paremuselt teiseks tsüklokrossis".

20-aastane noormees sõitis oma eliittasemel debüüdil ekspertvõistlust, tõrjudes Belgia meeskonda, et tõusta päeval teiseks, lõpetades kolmikmeistri Van der Poeli taga.

Pärast finišijoone ületamist Šveitsis Dufendorfis rääkis Pidock, kuidas tulemus ületas tema ootusi meistrivõistlustele tulles.

'Aus alt öeldes ei uskunud ma, et olen nii tugev. Teadsin seda kursust ja need tingimused sobiksid mulle. See oli uskumatu, ütles Pidcock.

'Olen täna cyclocrossis maailma paremuselt teine. See on ebareaalne. Mathieu on üks maailma parimaid sõitjaid ja täna jäin temast teiseks. See on uskumatu.'

Kui Van der Poel jooksis oma kindla edumaaga juba esimesel ringil, siis Pidcock võitles avaringidel kõvasti koos Belgia neliku Michael Vantournouti, Toon Aertsi, Eli Iserbyti ja Wout van Aertiga.

Mudal tehnilisel rajal alustas Pidcock torkavat rünnakut kolmandal ringil seitsmest, et teistest distantseeruda. Esialgu järgis Iserbyt rünnakut, enne kui lahkus.

Pidcock jätkas oma jõupingutusi, ületades lõpuks finišijoone 1 minut 20 sekundit Van der Poelist tagapool ja 25 sekundit poodiumikoha lõpetanud Aertsist ees.

Tema tulemusega kindlustas Suurbritannia oma esimese meeste cyclocrossi eliitmedali. See oli ühtlasi esimene Briti eliitmedal cyclocrossi maailmameistrivõistlustel pärast Helen Wymani pronksi Hoogerheides 2014. aastal.

Pidcock kindlustas endale esimese eliidi maailma medali, hoolimata sellest, et tal on endiselt õigus võistelda alla 23-aastaste kategoorias. Olles aga võitnud eelmisel hooajal alla 23-aastaste tiitli, otsustas Pidcock tõusta eliidi tasemele, et võidelda maailma parimate vastu. See oli otsus, mis Pidcocki sõnul osutus õigeks.

'Ma oleks võinud U23-sse jääda, see oleks olnud lihtsam, kuid lõppkokkuvõttes olen eliidi seas poodiumil, see on väga meeldiv,“selgitas Pidcock.

'See on ka imelik, sest olin terve nädala haige. Teisipäevast saati pole ma eriti sõitnud, aga võib-olla on see mulle hea olnud. Võib-olla peaksin sagedamini haige olema.'

Nädalavahetuse alguses kindlustas britt Anna Kay ainsa teise medali, kui ta võitis alla 23-aastaste naiste arvestuses pronksi prantslanna Marion Riberolle ja ungarlanna Kata Vasi järel.

Pilt: Trinity Racing