Giro d'Italia 2017: Pierre Rolland võitis Canazeis soolo

Sisukord:

Prantslane Rolland võitis muljetavaldava soolovõidu Cannondale-Drapaci esimese Grand Touri võiduga kahe aasta jooksul

Pierre Rolland (Cannondale-Drapac) võitis Giro d'Italia soolo 17. etapi pärast seda, kui ründas oma lahkunud kaaslasi keskmise mäestikuetapi finaalis Alpides.

Prantslane pääses 7,4 km kaugusele ja hoidis vahet, võitis oma esimese Grand Touri etapivõidu viie aasta jooksul ning Cannondale-Drapaci esimese Grand Touri võidu kahe aasta jooksul.

Tom Dumoulini juhendasid läbi etapi tema Team Subwebi meeskonnakaaslased ja ta lõpetas pelotonis ohutult, et säilitada 31-sekundiline edu Nairo Quintana ees.

Kaks kindlat tõusu võistluse esimeses pooles, millele järgnes pikk ja pikk takistus, mis viis pärast 219 km pikkust võidusõitu Canazeis finišisse, oli päev pikka aega peetud läbimurdelise edu üheks päevaks.

Sellisena andis see paljudele sõitjatele viimase võimaluse etapivõit nõuda, mille tulemusena tõusis avaetappidel teele üle 40 sõitja.

Etapivõitja Rolland oli ise osa kolmemehelisest liikumisest võistluse eesotsas, taga suur jälitusgrupp ja peloton veel 15 minutit tagasi.

Kui esialgne kolmik tuli tagasi, läks liidritelt veel üks käik, kusjuures mõlemas oli kohal Matej Mohoric (AÜE Team Emirates). Kui ka see tagasi tuli, läks Mohoric soolo, kuid tema pingutused lõppesid asjata, sest kahanenud esirühm pääses finaali ühena.

Peoton oli vahepeal tempot tõstnud. Bob Jungelsi Quickstepi meeskond oli mõistnud, et Jan Polanci (AÜE Team Emirates) kohalolek esigrupis oli tema valge Young Rideri liidri särgi ohtu seadnud ja seetõttu ühinesid nad Team Sunwebiga, et hakata vahet vähendama.

Rünnak, millele järgnes vasturünnak, millele järgnes vasturünnak, valgustas võidujooksu etapile, kuid 7,4 km pärast oli Rolland see, kes lõpuks murdis elastsuse, et põgeneda ja hoida vahet finišini.

Ta lõpetas ülejäänud katkestajatest 24 sekundiga, Rui Costa (AÜE Team Emirates) ja Gorka Izagirre (Movistar) juhtisid 2. ja 3. kohta.

Peoton veeres 7'51 tolli hiljem üle, nii Dumoulini roosa kui ka Jungelsi valge kampsun on veel üheks päevaks ohutu.