Rohan Dennis saavutas Austraalia ajasõidu edumaa kübaratriki

Sisukord:

Kolmanda järjestikuse tiitli saavutas Dennis domineeriva esitusega, Garfoot säilitas naiste tiitli

Rohan Dennis (BMC Racing) tegi Austraalia meistrivõistluste ajasõitudel kübaratriki domineeriva sooritusega, mille tulemusel ta lõpetas konkurentidest 1 minuti ja 8 sekundiga.

Ajasõidu spetsialist andis võiduni jõuda, distantseerides teist kohta Luke Durbridge'i (Mitchelton-Scott) enam kui minutiga ja andes poodiumile tõusnud meeskonnakaaslasele Richie Porte'ile 1 minut 44 sekundit.

Dennis saavutas Ballaratis seatud 40,9 km pikkusel kursil välja- ja tagasijooksul uskumatu 47,9 km/h, lõpetades ületamatu ajaga 51:14.

Lõuna-Austraallane on kahtlemata rahul oma vormiga, kui ta läheb selle nädalavahetuse maanteevõistlusele ja seejärel aasta esimesele WorldTour võidusõidule Tour Down Under, mille Dennis on varem võitnud 2015. aastal.

Finišisirgel rääkides oli 27-aastane mees oma tähistamises alahinnatud, kuigi oli uhke, et pääses raskest konkurentsist ja võitis kolmanda särgi.

'Olen Euroopas palju kauem olnud ja minu jaoks oli peamiseks mureks kuumus ja see, kuidas ma täna hakkama saan. Nii et mul on hea meel, et sain sellega üsna hästi hakkama ja tulin võiduga koju,” ütles ta.

'Tulla siia, võita see ja kanda särki ülejäänud aasta jooksul, on au. Raske on võita, nagu näete selliste kuttidega nagu Richie Porte, Luke Durbridge (Mitchelton-Scott) ja Miles Scotson, kes kasvab ja areneb ning paraneb igal aastal.'

Vaatamata sellele, et Richie Porte on endine meister, on ta pronksmedali üle kahtlemata rahul. Pärast kohutavat õnnetust eelmise aasta Tour de France'il on Tasmaania sõitja olnud piiratud ning see on tema esimene ajakatse pärast seda õnnetut võistlust.

Porte rääkis oma kergendusest, et sai lõpuks taas täiskaldega sõita, enne kui ootas uute meeskonnakaaslastega maanteesõitu.

'Sellest on möödunud palju aega, kui ma tõesti kõvasti võidusõitu tegin ja täna oli nii raske päev. Parimal ajal on see raske rada, kuid selle kuumusega oli see kena väike löök. Poodium oli suur eesmärk ja see oli minu jaoks hea tulemus,“ütles Porte.

'Ajasõit oli meie (BMC Racing) jaoks, kui läksime pühapäeval maanteesõidule, hea vorminäide ja ma ootan põnevusega, et saaksime sõita Simon Gerransiga, mitte tema vastu.'

Naiste arvestuses jäljendas Katrin Garfoot Dennist, kes saavutas kolmanda järjestikuse ajasõiduvõidu.

36-aastane mees hävitas väljaku, edestades lähimat rivaali Lucy Kennedyt 2 minutit 29 sekundit. 2017. aasta kahekordne MM-medalist soovib sel nädalavahetusel oma maanteetiitlit säilitada, mis oleks ajalooline topelttopeltsaavutus.