Tour de France 2019: Viviani võitis 4. etapi sprindi pärast Deceuninck-QuickStepi täiuslikku väljapääsu

Sisukord:

Itaallane võidab oma Belgia meeskonnale kahe päeva jooksul kaks võitu, kuna ta on võistluse kiireim sprinter

Deceuninck-QuickStepi täiuslik edumaa viis Elia Viviani karjääri esimese Tour de France'i etapivõiduni, kuna ta oli 4. etapi sprinteritest parim.

Itaallane osutus oma rivaalide jaoks liiga kiireks, järgides asjatundlikult meeskonnakaaslaste Michael Morkovi ja Max Richeze rattaid 150 m viimasele jooksule, alistades teiseks Alexander Kristoffi (AÜE Team Emirates) ja alistades teiseks Caleb Ewani (Lotto-Soudal). kolmas.

Kehv positsioneerimine näitas, et etapieelne lemmik Dylan Groenewegen leppis vähemtähtsate kohtadega, samal ajal kui Ewani hiline hüpe lükkas Peter Sagani (Bora-Hansgrohe) poodiumikoh alt eemale.

Viviani võiduga saab temast viimane sõitja, kes on pärast varasemaid tulemusi Giro d'Italial ja Vuelta a Espanal võitnud kõigil kolmel suurtuuril.

See aitab leevendada survet ka 30-aastasel noormehel, kes naasis maikuus oma kodust Girost võiduta, jätkates samal ajal teise järjestikuse etapivõidu saavutanud Belgia meeskonna kõrget meeleolu.

Võistluse edumaa osas jäi kõik samaks, kuna Viviani meeskonnakaaslane Julian Alaphilippe säilitas kollase Jumbo-Visma Wout van Aerti ja Steven Kruijswijki ees, kes istuvad vastav alt teisel ja kolmandal kohal.

Tagasi äri juurde

Pärast kogu põnevust Julian Alaphilippe'i 3. etapi vägitegudest, mis ei näinud teda mitte ainult lavale, vaid ka kollase särgiga, näis, et võistlus naaseb 4. etapiks normaalseks.

Sprinterite jaoks oli tasane päev, pelotonit ootas ees pikk 213,5 km pikkune tõusutee Reimsist Nancyni. Vaid kaks kategoriseeritud tõusu teekonnal tundus, et kogu päeva tegevus on reserveeritud viimasteks kilomeetriteks pensionile jäänud legendaarse Prantsuse jalgpalluri Michel Platini sünnikohta.

Nr. Need olid Michael Schar CCC Teamist ja Wanty-Goberti duo Yohan Offredo ja Frederik Backaert.

Nad saavutasid aeglaselt edumaa, mis peletoni tahtel tagasi toodi. Esimese 150 km ainsaks tähelepanekuks oli see, et Viviani võttis vahepealsel sprindil ülejäänud punktid pärast seda, kui esikolmik oli esimese ära löönud. kolm kohta.

40 km tähiseni jõudmiseni jõudis peloton nuusutamisdistantsi läbi, lastes neil 50-sekundilise sillatava varuga ees rippuda.

Eesotsas olid eesotsas Lotto-Soudal, Deceuninck-Quickstep ja Jumbo-Visma, võttes arvesse nende sprinterite võimalusi päeva finišisse jõuda – esimene, mis sobis võistluse rasketele meestele.

Alles viimasel 16 km-l tekkis paus, mis annab tunnistust kolmiku jõupingutustest, eriti Schari, kes oli viimane mees, kes vahele jäi.

Team Sunweb tõstis tempot 15 km pärast, ilmselt püüdes võistlust raskeks muuta, kuid blokki vastutuul tegi nende pingutuse topelt raskeks.

Direct Energie liige Lilian Calmejane võttis viimase 11 km jooksul lendu, et viia sprinterite meeskonnad veelgi kaugemale, kuigi tema vahe ei olnud kunagi märkimisväärne. Lõpuks ta tabati ja etapi otsustavad kiired mehed.