Tom Pidcock võitis Baby Giro d'Italia tiitli pärast domineerivat esitust

Sisukord:

Yorkshiremanist saab esimene Briti rattur, kes saavutas mainekal alla 23-aastaste võidusõidu üldvõidu

Tom Pidcock on 2020. aasta "Baby Giro d'Italia" meister pärast domineerivat esitust kahel viimasel päeval kõrgel mägedes.

21-aastane noormees kindlustas prestiižsel alla 23-aastaste etapivõistluse üldvõidu pärast 7. ja 8. etapi võidukäike. See lõpetas muljetavaldava võidusõidunädala, mille käigus võitis ka Pidcock etapi 4.

Yorkshirelane asus selle võiduga esimest korda võistlust juhtima, Bonferraro di Sorgast Bolcani. Pidcock edestas lähimat rivaali Kevin Colleoni 22 sekundiga pärast viimasel tõusul üksinda, saavutades 58-sekundilise edumaa.

Pidcock pikendas seejärel 7. etapi tippfinišis oma võistluse eduseisu 1:28-ni, alistades taas Colleoni, seekord 26 sekundiga.

Võidusõidu viimasele päevale, 107 km pikkusele etapile ümber Aprica, mis sisaldas Mortirolo tõusu, ei jäänud Pidcock tegema muud, kui kaitsta liidri särki.

Samas, raske tempo tõttu kahanes võistluse esirinnas vaid seitsmeni, sõita on jäänud 70 km. Lõpuks pääsesid Pidcock ja Colleoni vähendatud grupist eemale, kuigi itaallastel oli raskusi.

Viimasel 30 kilomeetril püüdis Pidcock seejärel kinni Henri Vandenabeele Lotto Soudal U23 meeskonnast, paar sõitis koos finišisse ja Pidcock võitis sprindifinišis belglast.

Pidcock rääkis ITV4-ga kohe pärast üldvõidu lõpetamist finišisirgel, naljatades, et ta polnud isegi oma perega rääkinud enne, kui Ned Boulting ja David Millar teda intervjueerisid.

Trinty Racingu sõitja jaoks ühineb Baby Giro d'Italia üldvõit kindl alt tema triumfiga 2019. aasta Pariis-Roubaix Espoirsi võidusõidul kui tema seni suurimad võidud teel.

Giro d'Italia U23 võidusõidul on viimastel aastatel olnud muljetavaldav võitjate nimetus, sealhulgas Aleksandr Vlasov, Pavel Sivakov ja Carlos Betancur.

Pidcock jätkab nüüd oma tähelepanu jagamist võidusõidu maantee, cyclocrossi ja maastikuratta vahel. Tänavu veebruaris saavutas 21-aastane mees cyclocrossi eliitmeeste maailmameistrivõistlustel Mathieu van der Poeli järel teise koha.