Tom Pidcock juhib Baby Giro d'Italia võistlust pärast sooloetapivõitu

Sisukord:

21-aastane avaldab pärast võitu 4. etapil alla 23-aastaste Girol muljet

Tom Pidcock võttis 'Baby Giro d'Italia' võistluse liidrikoha pärast teisipäevase neljanda etapi võitu.

21-aastane yorkshirelane võitis muljetavaldava soolovõidu 159,6 km pikkusel mägietapil Bonferraro di Sorgast Bolcasse, kui ta veeres raskel tõusufinišis 22 sekundiga koju 20-aastase itaallase Kevin Colleoni ees..

Pidcock kihutas agressiivselt päeva eelviimasel tõusul La Colina, enne kui ründas viimast tõusu Bolcasse 3 km kaugusel. Kui ta saavutas kiiresti 30-sekundilise edumaa, suutis ta jälitajad tagasi hoida, et asuda võidusõidu liidrikohale nelja etapiga.

Pidcock juhib nüüd üldarvestuses Colleoni ees 58 sekundiga, samas kui 21-aastane Giovanni Aleotti on üldarvestuses 1 minuti ja 15 sekundiga kolmandal kohal.

See oli õiglane tasu Trinity Racing Teami sõitjale, kes saavutas Mordano 3. etapil teise koha, kaotades sprindis 21-aastasele Luca Colnaghile.

Pidcock peab nüüd oma 58-sekundilist eduseisu kaitsma, arvestades raskeid etappe. Kolmapäevased ja neljapäevased etapid peaksid olema otsustatud sprintide kaupa, samas kui kaks viimast etappi mägedes määravad tõenäoliselt võistluse üldise.

7. etapp lõpeb imelise Montespluga tippfinišiga, mis on 28,2 km pikkune 5,7 protsendiline tõus Lombardia piirkonnas, samas kui 8. etapp lõpeb Apricas Passo del Mortirolo külastusega. päeval varem.

Kas Pidcock suudab kõrgel mäel võidusõidu liidrikohta kaitsta, pole teada, kuid tema eilne edu kinnitab vaid tema edenemist Suurbritannia ühe põnevaima rattasõiduväljavaatena mitmel erineval alal.

Veebruaris saavutas Pidcock cyclocrossi eliitmaailmameistrivõistlustel Mathieu van der Poeli järel teise koha. Eelmisel kuul saavutas Pidcock ka alla 23-aastaste Euroopa meistrivõistluste ajasõidus neljanda koha.