Criterium du Dauphine 2018: Michal Kwiatkowski võitis avaproloogi

Sisukord:

Ajasõidu spetsialistid domineerisid esikümnes, samas kui mõnel GC nimel on aega mägedes tasa teha

Michal Kwiatkowski (Team Sky) võitis 2018. aasta Criterium du Dauphine'i avapäeva proloogi, kandes võistluse esimest liidrisärki. Läbides 6,6 km pikkuse raja ajaga 7:25.02, ületas Kwiatkowski etapi ühe sekundiga Jos van Emdenist (LottoNL-Jumbo).

Järjekorras allapoole kaotasid üldklassifikatsiooni lootused, nagu Vincezo Nibali (Bahrein-Merida) ja Dan Martin (AÜE-Team Emirates), vastav alt 00:24 ja 00:29.

Kuigi GC sõitjad võisid soovida nii lühikesel rajal vähem aega kaotada, ei ohusta vahed tõenäoliselt liiga suurt ohtu nende üldistele lootustele, kuna võistlus suundub mägedesse.

Briti lootus võistlusel esineda, Geraint Thomas (Team Sky) libises kurvis välja. Ta oli peagi tagasi oma ratta selga ja vaatamata rebenenud nahaülikonnale sõitis ta viisil, mis viitas sellele, et kahju oli vaid kosmeetiline.

Arvestades, et ta tabas teki, lõpetas waleslane vaid 00:21 etapivõiduga. See peaks hoidma elus tema lootusi kõrgele üldfinišile.

Criterium du Dauphine'i peetakse tavaliselt Tour de France'i peamiseks soojendusvõistluseks, kuid sellel aastal on kaks peamist erinevust.

Esimene on valitseva Touri meistri puudumine. Chris Froome (Team Sky) kaotas hiljuti ühel etapil tohutu ajapuudujäägi, olles veetnud kaks esimest nädalat tempost maha, et võita Giro d'Italia.

Hoolimata tema jõupingutustest Itaalias, nimetatakse teda tõenäoliselt siiski enne turnee algust lemmikuks.

Teine erinevus sel aastal on see, et 2018. aasta Tour de France algab tavapärasest nädal hiljem, mis annab sõitjatele võistluste vahel kauem aega.

Kui suur nimi nagu Nibali või kodulemmik Romain Bardet (AG2R La Mondiale) praegusel võistlusel poodiumit ei häiri, ei ole see ilmtingimata põhjust muretsemiseks juulis toimuva Grande Boucle'i eel.