Giro d'Italia 2017: Tom Dumoulin võidab finaalis Quintanat ja võidab Giro d'Italia 31 sekundiga

Sisukord:

Team Sunwebi sõitjast saab Giro esimene Hollandi võitja

100th Giro d'Italia naelutavas viimases etapis tegi Tom Dumoulin (Team Sunweb) oma elu ajakatse, et võidusõit ära võtta. Nairo Quintana (Movistar). Peaaegu alates 29,3 km pikkuse ajasõidu esimesest pedaalipöördest tõmbas Dumoulin rivaalidest eemale, et tõmmata tagasi paaril eelneval etapil kaotatud aega.

Tal oli vaja teha 53 sekundit ja lõpetas lõpuks 1 min24 sekundiga Quintana ees, kes suutis end teiseks pidada, kusjuures kolmandaks tuli itaallane Vincenzo Nibali (Bahrein-Merida).

See osutus täiuslikuks lõpuvõistluseks, mis on kolme nädala jooksul olnud draamat, kangelaslikkust ja vaidlusi.

Lõpuline võidumarginaal, kõigest 31 sekundit, näitas, kui tihed alt lahing oli, ja on vähe inimesi, kes tunnevad, et Dumoulini võit polnud täielikult ära teenitud.

Kuidas Giro d'Italia 21. etapp õnnestus

Viimase etapi eelõhtul hõõrusid 2017. aasta Giro d’Italia korraldajad kindlasti käsi selle üle, kui hästi võistlus on arenenud, mis kulmineerus selle põneva lõpuga.

Kui sõitjad stardirabil rivistusid, polnud veel kindlust, kuidas tänavune Giro välja tuleb.

Ainult paar päeva varem nägi Team Sunwebi Dumoulin välja nagu kindel võitja.

Pärast 15. etappi oli tal lähima konkurendi kohal 2-51 s padi ja tal oli vaja ainult mägedes peamiste kandidaatide läheduses püsida ja mitte liiga palju aega kaotada ning ta saavutas viimasel ajal kerge võidu -proov – 29,3 km pikkune allamäge möll Monzast Milanosse.

Samas, paar kulukat viga võistluse viimastel etappidel tähendasid, et ta kaotas roosa särgi ja läks ajasõidule GC neljandal kohal, 53 sekundit vähem kui uus võistluse liider Quintana.

Temast edestasid ka Nibali, kes jäi Quintanale 39 sekundiga alla, ja FDJ Thibaut Pinot 43 sekundiga.

Dumoulin oli etapivõidu favoriitide seas tänu oma rivaalidega võrreldes parematele ajavõtuoskustele, kuid polnud kindel, kas ta suudab üsna lühikesel distantsil 53 sekundit tagasi püüda, eriti kui ta nägi välja. paaril eelneval etapil füüsiliselt kurnatud.

Enne 21.st etapi algust oli raske ennustada, kes ja mis positsioonil lõpuks poodiumile jõuab.

Samamoodi oli noorte ratturite konkurentsis Adam Yates (Orica-Scott) ajasõidus 28-sekundiline edumaa, kuid tema kannul oli Bob Jungels (Quick-Step Floors), üks pelotoni parimatest ajasõitjatest, nii et valge särgi lõplik võitja oli sama ebakindel kui roosa.

Etapi alguses sõitis parima aja hollandlane Jos van Emden (LottoNL-Jumbo) ajaga 33m08s. Kui lemmikud teele asusid, tõestas Dumoulin end kiiresti kui parim mees vastu kella.

Esimeses kontrollpunktis oli ta juba GC-l kolmelt temast ees olnud mehelt märkimisväärse aja tagasi võtnud.

Vahepeal jõudis Jungels koju ajaga 34 min 02s, Yatesist tervelt 94 sekundit ees, et võtta Briti ratturi seljast valge särk.

Dumoulin ei suutnud etappi võita. Tema aeg 33m23s oli piisav, et anda talle teine koht Van Emdeni järel, kuid mis veelgi olulisem, edestas Pinot 1m27s, Nibali 54s ja Quintana 1m24s.

Viimaste mälestuste ühe põnevaima Giro lõpus võitis Dumoulin 100th võistluse vaid 31-sekundilise vahega, saades ainsaks Hollandlane võidab Itaalia suurima võidusõidu.

Quintana suutis püsida poodiumi teisel kohal, Nibali oli kolmandal kohal.

Samuti viimasel poodiumil võitis mägede kuninga särgi Team Sky meeskonna liige Mikel Landa ja punktide särgi võitis Quick-Step Floorsi mees Fernando Gaviria ning meeskonna auhinna võitis ka Quick-Step Floors.