Briti ratturid kogusid põneval nädalavahetusel cyclocrossi maailmameistrivõistlustelt neli medalit (galerii)

Sisukord:

Tom Pidcock juhtis rattakrossi maailmameistrivõistluste põneval nädalavahetusel juunioride meeste arvestuses Briti 1:2:3

2017. aasta rattakrossi maailmameistrivõistlused osutusid meelelahutuslikuks võidusõidunädalavahetuseks, kus tingimused muutusid peaaegu igal võistlusel.

Juunioride meeste arvestuses olid parcours endiselt jääs ja lumega kaetud. Tom Pidcock, kes on juba Euroopa ja Suurbritannia rahvusmeister, tegi algusest lõpuni fenomenaalse sõidu.

17-aastane noormees lahkus oma rivaalidest varakult ja hoidis neid kogu võistluse vältel turvaliselt eemal. Ühel lõpuringil toimunud väljalibisemine oleks võinud tema muidu peaaegu täiusliku sõidu häirida, kuid juunior jäi rahulikuks, reguleeris oma tagapidurit ja sõitis finišisse.

Enne võistlust ütles Pidcock Cyclistile, et talle meeldis favoriit olla ja tulemus näitab, et ta tuli selle survega suurepäraselt toime.

Bielesi rattakrossi maailmameistrivõistlused: Britid 1-2-3 juunioride meeste poodiumil

Pidcocki taga saavutasid tema Briti meeskonnakaaslased Dan Tulett ja Ben Turner kogu Suurbritannia poodiumikoha. Nädalal, mil noor Briti cyclocrossi sõitja Charlie Craig suri vaid 15-aastaselt, oli sündmuse emotsioon Briti meeskonnas selgelt näha.

Ühendkuningriigi neljas medal sel nädalavahetusel tuli Evie Richardsilt U23 naiste arvestuses. Richards oli tiitlikaitsja ja tegi tugeva sõidu, et jõuda poodiumile Annemarie Worsti (Holland) ja Ellen Noble'i (USA) järel.

Bielesi tsüklokrossi maailmameistrivõistlused: Evie Richards sõitis pronksile

Esimese võistluspäeva lõpetuseks lehvisid Nikki Brammeier, Helen Wyman ja Hannah Payton naiste eliitsõidus Team GB lipu.

Hiljuti vigastusest taastunud Wyman võitles kõvasti, et jõuda 20 parema hulka, samal ajal kui Brammeier saavutas üheksanda ja Payton 27. koha.

Bielesi tsüklokrossi maailmameistrivõistlused: Nikki Brammeier naiste eliitsõidu ajal

Selleks ajaks, kui naised võistlesid, oli rada sulanud, kuid pole veel liiga mudaseks muutunud. See kõik pidi muutuma teisel päeval.

Kui algas teine võistluspäev, olid temperatuurid palju kõrgemad kui varem ja rada muutus lohakaks mudaauguks.

Bielesi rattakrossi maailmameistrivõistlused: U23 meeste sõit

Päevakavas olid meeste U23 ja eliitsõidud. Joris Nieuwenhuis (Holland) osutus oma rivaalidele liiga tugevaks ja võitis üle minutilise edumaa Felipe Ortsile (Hispaania). Järgmisena tõusis poodiumi viimasel astmel üle joone Nieuwenhuisi meeskonnakaaslane Sieben Wouters.

Nädalavahetuse finaalüritusel jätkus istme serva värk, kuid lõpuks näib, et rehvivalik sai otsustavaks.

See analüüs ei võta midagi maha Wout van Aertilt (Belgia), kes kaitses eduk alt oma vikerkaaresärgi, kuid varajase võistluse liidri Mathieu van der Poeli (Holland) hiline punktsioon andis van Aertile vajaliku avangu.

Bielesi rattakrossi maailmameistrivõistlused: rahvahulgad jälgivad meeste eliitvõistlust

Aruanded vahetult pärast võistlust väitsid, et belglane sai ainult ühe torke, samas kui teised sõitjad sai kannatada viis või enam, mõned katkestasid pärast seda, kui varurattad said otsa.

Kõigi pilgud on nüüd suunatud rohelise turvisega rehvidele, mida maailmameister kasutas. Loodetavasti on see peagi saadaval teie lähedal asuvas kohalikus rattapoes.

Kõik fotod: Dan Monaghan - cadenceimages.com