12 medalit, sealhulgas 8 kulda Team GB paraolümpia jalgratturitele

Sisukord:

Rio paraolümpial võidusõidurajal lõpetab Suurbritannia kõrgeima medalisaagiga

2016-09-13

Rattarajasõit Rio paraolümpial osutus võistkonna GB jaoks veelgi edukamaks kui eelmistel olümpiamängudel, kokku võideti 12 medalit, sealhulgas 8 kulda.

Võistlus algas 8. septembril jälitusvõistlustega. Megan Giglia võitis kulla naiste C1-2-3 3000 m jälitussõidus, enne kui Sarah Storey ja Crystal Lane võitsid kulla ja hõbeda vastav alt C5 3000 m jälitussõidus ning Steve Bate võitis kulla meeste B 4000 m jälitussõidus.

Teine päev koosnes rohkem individuaalaladest, kus sprinterid Sophie Thornhill ja Jody Cundy võitsid kulla vastav alt naiste B 1000 m ja meeste C4-5 1000 m ajasõidus. Louis Rolfe toetas meeste C2 3000 m ajasõidu pronksiga hiljem samal päeval.

Kadeena Cox püstitas naiste C4-5 500 m jooksu kulla võitmises uue maailmarekordi – saavutuse teeb veelgi tähelepanuväärsemaks asjaolu, et võit tuli vähem kui 24 tundi pärast seda, kui Cox oli jooksnud aastal pronksmedalini. kergejõustikuala, naiste T38 100 m sprindis.

Võiduvõistluse viimasel päeval, 11. septembril võitis Neil Fachie meeste B 1000 m ajasõidus hõbeda, enne kui Sophie Thornhill täiendas oma arvestust, saades B 3000 m individuaalses jälitussõidus pronksi ja Lora Turnham võitis kulla. juhul.

Nädala viimaseks ürituseks oli meeste C1-5 750 m võistkondlik sprint, mille võitjaks osutus Suurbritannia meeskond Louis Rolfe, Jon-Allan Butterworth ja Jody Cundy, kes püstitas uue maailmarekordi. 48.635 protsessis.

2016-08-17

Esmaspäeval alustas Mark Cavendish omniumi teist päeva kiloga, kus saavutas kuuenda koha ajaga 1:02.86. Ta parandas oma šansse poodiumile, tulles hiljem lendaval ringil kolmandaks. Hoolimata tema püüdlustest eest ära põgeneda ja punktivõistlusel üks ring võita, oli parim, mis tal õnnestus, neljas koht läbi paljude sprindi tippude. Ta lõpetas üldarvestuses teisena, teenides hõbeda, oma esimese olümpiamedali.

Laura Trott võistles naiste omniumis, saavutades esimese koha nii väljalangemises kui ka individuaalses jälitussõidus ning saavutades teise koha nullisõidus. Kokkuvõttes teenis ta Rio mängude teise kullaga koha poodiumi kõrgeimal kohal. Ta on nüüd Suurbritannia edukaim naissportlane, kellel on neli kuldmedalit.

Jason Kenny, Trotti kihlatu, sai ka suurema olümpiaauhinna. Varsti pärast Trotti omniumivõitu läks Kenny rajale, et võistelda meeste keirinis. Esikohaga lõpetades on ta Rios saanud kolmanda kuldmedali. Tal on nüüd kuus kuldmedalit, mis on võrdne Sir Chris Hoyga. Nende vahel on Kennyl ja Trottil nüüd 10 olümpiamedalit.

Rebecca James lisas Rio meeskonna GB eesmärgi võita 48 medalit, võttes naiste sprindis hõbeda, Katy Marchant aga pronksmedali teenimisest napilt maha.

Kokku on GB meeskond võitnud jalgrattasõiduga 12 olümpiamedalit. 11 rajal ja Chris Froome teenis maanteeajasõidus pronksi, mis teeb sellest Team GB jalgratturite jaoks välismaise edukaima aasta.

2016-08-15

Meeste võistkondlik jälitussõit algas nädalavahetusel järjekordse kuldmedali ja uue maailmarekordi aja 3:50.26ga. See oli tihe jooks, austraallased asusid varakult juhtima, kuid peagi langesid nad kolmele mehele ja lõpuks tasus Briti meeskonna metronoomiline efektiivsus marjaks ära. Meeskonda kuulusid Sir Bradley Wiggins, Owain Doull, Ed Clancy ja Steve Burke. See võistlus andis Sir Bradley Wigginsile viienda kuldmedali, tehes temast ajaloo edukaima Briti olümpiavõitja, kelle nimele kuulus kaheksa olümpiamedalit.

Laupäeval hoidis naiste võistkondlik jälitamine kulla au, püstitades järjekordse maailmarekordi 4:10.23. Joanna Roswell, Laura Trott, Elinor Barker ja Kate Archibald edestasid Ameerika meeskonda tervelt kahe sekundiga pärast seda, kui ameeriklaste "kiire alguse" taktika kokku kukkus. Laura Trott tegi ajalugu ka esimese Briti naisolümplasena, kes teenis kolm kuldmedalit.

Rebecca James tegi oma olümpiadebüüdi naiste keirinis, saavutades selle käigus oma esimese hõbemedali, pärast seda, kui päev varem saavutas naiste sprindi kvalifikatsiooni järjekordse olümpiarekordi ajaga 10,72 sekundit.

Pühapäev osutus Briti sportlastele järjekordseks edukaks päevaks, sest Jason Kenny ja Callum Skinner läksid vastamisi meeste sprindivõistluse Suurbritannia finaalis. Kenny tõestas end Skinnerist nii taktikaliselt kui ka füüsiliselt üle ja teenis oma viienda kuldmedali. Ainult Sir Chris Hoy on võitnud rohkem kuldmedaleid (praegu – Kenny sõidab homme Keirinil), nii et kui ta peaks olema edukas, ei saa me jätta mõtlemata, kas ta võib leida tee uue aasta autasude nimekirja.

Pühapäeval algas ka meeste omnium, kus Mark Cavendish esindas Team GB-d. Scratch’i sõidus lõpetas ta kuuendal kohal, pärast 13 ringiga lõpetatud vaheaega. Individuaalses jälitussõidus saavutas ta teise olümpiarekordi püstitanud taanlase Lasse Norman Hanseni. Cavendishi väljalangemisvõistlus ei läinud päris plaanipäraselt, kuna halvasti ajastatud sukeldumine pangandusse nägi ta liiklusesse kinni jäämist, mille tulemusena pääses sinisele Côte d'Azuri värviribale ja kaotas vaid 10 th koht.

12/08/16

Meeskondlik sprint

Neljapäeva õhtu osutus Team GB jaoks velodroomil kuldseks, meeste võistkondlikud sprinterid noppisid Suurbritannia mängude esimesed ringrajakuldad. Hoolimata sellest, et teda ei peetud eelmiste maailmameistrivõistluste vähem kui suurejooneliste esituste tõttu soosikuteks, ei takistanud see Suurbritannial alistamast praegust maailmameistrit Uus-Meremaad uue olümpiarekordiga 42,440 sekundit.

Meeskond, kuhu kuulusid Jason Kenny, Phillip Hindes ja Callum Skinner, tõi 2016. aasta Rio võistlusel koju Team GB seni neljanda kulla, mis tõi kokku 15 medalit. See oli ühtlasi Jason Kenny neljas olümpiakuld, mis teeb temast ühe enim autasustatud Briti olümpiamängija, kes on Sir Steve Redgrave'i ja Chris Hoy järel.

Skinner avaldas talle suurt survet, et täita kuuekordne olümpiavõitja Chris Hoy jälitusmeeskonnas kolmas koht. "See ei olnud kerge tee," ütles ta. "Nii et tulla siia ja olla olümpiavõitja on uskumatu. Oleme nii palju tööd teinud ja see näitab, et see tasub end ära.'

Meeskondlik jälitamine

Enne seda oli edu velodroomil alanud juba sellega, et naiste meeskondlik jälitussõit püstitas kvalifikatsioonisõidul maailmarekordi. Meeskond saavutas üheksa meeskonna seas seitsmenda koha ja suutis nelja kümnendiku võrra maha lüüa eelmisest rekordajast 4:13.683, mille Austraalia püstitas 2015. aastal. Nüüd lähevad nad finaali teises ringis vastamisi Kanadaga.

Meeste võistkondlik jälitussõit saavutas ka oma kvalifikatsioonisõidu kiireima aja, saavutades vaid kolm kümnendikku oma maailmarekordist väljaspool. Sir Bradley Wiggins, Ed Clancy, Owain Doull ja Steven Burke said kirja aja 3:51.943, edestades teisena kvalifitseerunud Taanit peaaegu kolme ja poole sekundiga. Nüüd võistlevad nad reedeses poolfinaalis Uus-Meremaaga.

Maanteejooks – 2016-08-08

Ohtlike laskumiste tõttu plahvatatud marsruudil on nädalavahetusel toimunud Rio maanteevõistlused tekitanud nii palju poleemikat, et UCI on sunnitud end kaitseks hüppama.

237,5 km pikkune marsruut mõjutas meeste võistluse meeskonda GB suuresti. Oodati, et Thomas toetab Froome'i, kuid pärast liiga hilja lahkumist ründes oli Geraint Thomas medali nimel edasi. Kahjuks kukkus ta Vista Chinesast järsul laskumisel ning vaatamata naasmisele ja võistluse lõpetamisele polnud Team GB medaleid. Thomas lõpetas 11. kohal ja Froome 12. kohal. Yates saavutas 15. koha. Ian Stannard ja Steve Cummings ei lõpetanud võistlust pärast seda, kui olid mõlemad teinud esiotsa vapr alt pöördeid, et peletonit varajases etapis maha suruda.

Kuna naiste arvestuses võistles vaid kolm Team GB jalgratturit, keskenduti selgelt Armitsteadile kui meeskonna juhile. Pärast varajast draamat, kus 10 km sissesõidul purunes rehv, mis viis rattavahetuseni, jõudis ta pelotoni pea peale.

Emma Pooley juhtis pelotonit tõusuteel ja saavutas 58. koha – meeskonnakaaslasest Nikki Harrist ühe koha võrra tagapool. Armitstead saavutas viienda koha, kuna ta kukkus tõusu teisel poolel, lõpetades oma nädala segaduse pettumusega. Ta pidi tooma tagasi olümpiamedali ja oli pühapäevase võistluse ajal poodiumi favoriit. Ta ise väidab, et Ühendkuningriigi dopinguvastasest võitlusest loobumine ei mõjutanud tema mõtteviisi võistluse ajal ja et ta "lihts alt ei suutnud piisav alt kiiresti ronida".